Najčastejšie otázky

Často kladené otázky

V prípade otázky, ktorú ste na našom webe nenašli, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám čokoľvek zodpovieme, poradíme, či pozdieľame skúsenosti.

Zastrešenie bazénov je zložené z niekoľkých segmentov, ktoré na seba nadväzujú a môžu prechádzať v oboch smeroch, jednotlivo a nezáväzne jeden od druhého, kedže každý modul má svojú vodiacu koľaj. Pohyb zaistí jedna osoba. Pri širších (od 5 m vnútornej šírky) a väčších zastrešeniach sú však nutné dve osoby.
Pri silnom vetre, keď hrozí riziko „odletenia“, je nutné zastrešenie natiahnuť nad bazén a zaistiť všetkými aretačnými prvkami, ktoré k zastrešeniu patria. Ďalej musia byť nasadené a zaistené obe čelá. Dvere a iné otvory musia byť uzatvorené. Neodporúčame prechádzať so zastrešením a pohybovať sa v okolí bazéna pri silnom vetre.
Zastrešenie je zpevnené profilmi, ktoré sú prichytené pod polykarbonátom symetricky od seba vzhľadom na šírku zastrešenia, ale aby sme 100% zabránili prepadnutiu alebo inému poškodeniu zastrešenia nakumulovaním veľkého množstva snehu, je nutné sneh zo zastrešenia odpratávať. Aby nedošlo k jednostrannému zaťaženiu zastrešenia, je nutné odpratávať sneh zo zastrešenia symetricky, najlepšie z oboch strán naraz. Hmotnosť mokrého uľahnutého snehu je niekoľkonásobne vyššia než čerstvého snehu (10 cm mokrého snehu váži cca 90 kg/m²). Ak odchádzate na dovolenku alebo niekde mimo domova na dlhšiu dobu a hrozí, že bude snežiť v najbližších dňoch, je dobré presunúť všetky segmenty zastrešenia pod seba, tým získa väčšiu pevnosť a odolnosť voči napadanému snehu.
Materiály používané na zastrešenie sú odolné proti vode, vlhkosti a chemickému prostrediu pod zastrešením z vyparovanej vody, konštrukcia nevyžaduje zvláštnu údržbu.
Pre zachovanie pekného vzhľadu zastrešenia je vhodné polykarbonát pravidelne čistiť. Pri menšom znečistení stačí umyť zastrešenie prúdom vody. Pokiaľ je znečistenie väčšie, je potrebné použiť mydlovú vodu alebo jemný saponátový prostriedok (napr. JAR). Povrch profilov a polykarbonátu je najlepšie čistiť čistou hubou alebo jemnou kefou, v ktorej nie sú zachytené drobné nečistoty alebo piesok. Nesmú byť používané čistiace abrazívne pasty, ktoré môžu spôsobiť poškriabanie povrchu. Tiež je neprípustné používanie prípravkov obsahujúcich benzol, benzín, acetón alebo čistiaci prášok. Odporúča sa nečistiť polykarbonát, pokiaľ je rozpálený od slnka. Nepoužívajte ostré náradie na čistenie zastrešenia bazénu.

Po celom Slovensku poskytujeme tiež pozáručný servis zastrešení a čistenie profilov (a polycarbonátu ak je to potrebné)

Napíšte nám na info@axlim.sk alebo zavolajte na 0911 720 519

Prečo certifikované zastrešenie bazéna

Vďaka nemu Vám voda len tak nevychladne a hladina zostane čistá. Zastrešenie je tiež nenahraditeľné na zaistenie bezpečnosti Vašich detí a miláčikov okolo bazéna.

Aké profily používame?

Naše zastrešenia sa skladajú z hrubostenných profilov 50x40, ktoré prechádzajú normou konštrukčnej pevnosti T66, výborne odolávajú sile napadnutému snehu, alebo krupobitiu. Hliníkový profil nesie vysokokvalitnú prémiovú hrúbku eloxu 25micronov.

Komponenty zastrešenia

Komponenty zastrešenia ako sú krytky, aretácia atď. sú vyrábané z materiálov, ktoré sú povrchovo upravované a to kvôli chemickému prostrediu pod zastrešením z bazénovej chémie (chlór) a UV žiareniu. Ďalej prechádzajú pieskovaním, ktoré zabezpečí omnoho dlhšiu životnosť materiálu a pevnosť.

Chod zastrešenia

Zastrešenie ponúka ľahkú ovládateľnosť jednotlivých modulov a celkového zastrešenia vďaka unikátnemu pochôdznému koľajnicovému systému s výškou len 15mm a kvalitným kolieskam, ktoré sa skladajú z vodotesných a prachotesných ložísk pre jednoduchú manipuláciu zastrešenia.

Výplň zastrešenia

Polycarbonát používame značky MAKROLON, ktorý je UV stabilný z oboch strán a ponúka maximálnu pevnosť. Pracujeme s hrúbkou 10mm pri dutinkovom PC a 4mm pri plnom priehľadom PC.

Spokojnosť zákazníkov

Možný prístup k výrobe zastrešenia alebo už k zrealizovaným stavbám, presné dodanie zastrešenia na stanovený termín a možnosť zrealizovania na kľúč s bazénom a stavebnými prácami.

Rôzne typy zastrešení

Design - ponúkame rôzne typy zastrešení od bežných po luxusnejšie tvary zastrešenia.